Reaktie op : Het Gentse Feesten-Lied

www.Gentschefieste.be

Home / Beiaardpleintje / Benelux - Rederij / Blue Note Festival / Cabaret Oester / Capitool / Capriool / Deathmetal en The frontline / De Fontein - De Kunstvogel / De Tempelier / Duvel Droomship / Huis van Guislain / Hotsy Totsy / Huis van Alijn / Istf / Kloaverviere / Masereelfonds / Monasterium PoortAckere / Mosaic@Home / Nieuw Gents Volkstoneel / Onder De Draak / Puppetbuskersfestival / Radio Roeland / Stad Gent / Theater Exces / Walter Toch / Het Gentse Feesten-Lied / Reaktie op : Het Gentse Feesten-Lied

 
bullet

Mevrouw De Bleecker,
blijkbaar bent u niet alleen die het Gentse Feesten lied van Kama niet gepast vindt.

Hier bij reaktie van enkele vrienden onder de naam van De Stroppies.

    
Interview met Dirk Verleyen - Gents nieuwsbureau voor Radio Roeland, en ...

         

 De Stroppies

Wij zijn de Stroppies en proberen via het lied “10 dagen feesten” het gevoel en de hele sfeer van de Gentse Fieste te illustreren.  De reden voor ons project is gebaseerd op het genoegen ten opzichte van de scherpe en soms beledigende Gentse Feesten-song van Kamagurka.  Via ons lied proberen wij dus een positief en Gents antwoord te geven op Kama zijn lied.

 Om onze boodschap zo snel en zo breed mogelijk aan de Gentse bevolking mee te delen, doen wij een beroep op u.  Bij gevolg nodigden wij u uit op deze persconferentie in taverne-snookerhall Norbe te Ledeberg-Gent.

 Wie zijn de Stroppies?  Wel, wij zijn geboren en/of getogen Gentenaars die een monument als de Gentse Fieste in ere willen houden.  Ik vermeld hieronder de personen die actief deelnemen aan dit project:

      Idee lied: Lieven De Groote

      Tekst: Nick Caufriez / Kurt Metselaar / Lieven De Groote

      Logistieke en commerciële uitwerking: Kurt Metselaar

      Vertolkers: Anja Metselaar / Jacky 2003, ex-prins karnaval Ledeberg / Kurt Baele
Kurt Metselaar / Lieven De Groote / Lieven Van Wesemael / Youns De Plecker

 Via ons lied willen wij niet Kamagurka en zijn lied aanvallen, maar wel het feit dat dit soort lied verkondigd wordt als het “officiële” Gentse Feesten-lied. 

Zoals Huguette De Bleecker, de Gentse mevrouw van “Recht Van Antwoord” op VTM, vinden wij de tekst niet gepast voor het officiële Gentse Feesten-lied.  Er zijn inderdaad veel dronken personen tijdens Gentse Feesten, maar die vormen slechts een minderheid van de 1 miljoen bezoekers die jaarlijks de mooiste stad ter wereld bezoeken.  Zinnen als “Een dode cliniclown in een scheve lavabo”, “Mijn pijpen zijn gekrompen van te zeiken in mijn broek”, “ ‘k Heb jeuk aan mijn fleut”, … zijn de woorden van een dronkaard die zich duidelijk niet schaamt voor de vulgaire gevolgen van zijn toestand.  Het is dus het gezichtsveld van 1 persoon.  Wij daarentegen proberen met onze tekst en de muziek van YMCA een feestelijke beeld weer te geven van de Gentse Feesten.

 Ons lied “10 dagen feesten” vormt dus een tegenzet/alternatief voor het lied van Kamagurka.  Wat niet betekent dat het niet mag gedraaid worden tijdens de Gentse Feesten.  Het is naar onze mening wel een grappig en amusant lied die zeker een plaats verdient tijdens de Gentse Feesten.  Wij zouden zelfs meezingen als wij het hoorden, want het heeft een leuk deuntje.  Maar als Gentse Feesten-lied is het te oppervlakkig en te beledigend.

 Wij willen wel Kamagurka bedanken omdat via zijn lied een reactie en debat is losgeweekt onder Gentenaars.  Het is voor ons zalig dat iedereen van Gent er over bezig is, want dit betekent dat de waarde van en de fierheid over Gent en de Gentse Feesten nog steeds diep in het hart van de Gentenaars zit.

En dan nu het lied :
10 dagen feesten : de stroppekes
origineel : YMCA : village people

 Fiesten
Ja hé doe de gij  mee
E ja fiesten
Ja wij eme congé
E ja fiesten
Van in Gent tot de zie
Fiesten z' ier tien doagen mee
Fiesten
Vant st baafs tot in t park
E ja fiesten
Met de kuurnmoarkt op zak
E ja fiesten
ja wij schreven een lied
ja wij kunnen echt wel zingen 

 en doarom zingen wij
Tien doagen fiest
en doarom zingen wij
Tien doagen fiest

 Me Termont op kop
Tes ne echte strop
Kan ter niets nie meer kapot

 Tien doagen fiest
en doarom zingen wij
Tien dagen feest
We drinken een pinte bier
We geven zurgen  ne  zwier
En da doet ons veel plezier

 Fiesten
Me nen ouwerwets bal
E ja fiesten
Da es twijste van al
Oh ja fiesten
Me een beetje Kultuur en dan
Kijken menschen nie zuur
Fiesten
Me de Lieuw en de Buck
Oh ja fiesten
Tes ne cinema uuk
Oh ja fiesten
Me een gruut puppenspel
En wilde dansen da kunde uuk wel

 En doarom zingen wij
Tien doage  fiest
En doarom zingen wij
Tien doagen fiest
Me ne maot of vier
Hedde altijd plezier
Opt water of aan t vuur

 Tien doagen fiest
en doarom zingen wij
Tien doagen fiest
Op de vrijdagsmoarkt
Zijn ze rap verkocht
Me ne moulen op en neer

 Tien doagen fiest
En doarom zingen wij
Tien doagen fiest
Me ne maot of vier
Hedde altijd plezier
Opt water of aan t vuur

Tien doagen fiest
En doarom zingen wij
Tien doagen fiest
 

Me Termont op kop
Tes ne echte strop
Kan ter niets nie meer kapot

 Tien doagen fiest

 



Alles voor uw computer

© 2Compute bvba - Schooldreef 73-75 - 9050 Gentbrugge - Tel : 09 232 10 73 - info@2Compute.be